© 2019 ŠK Prednádražie Trnava. S použitím šablóny z Wix.com

Turnaj PRENGO CUP

Mini futbalový amatérsky turnaj PRENGO CUP vznikol po dlhších úvahách hráčov futsalového klubu ŠK Prednádražie Trnava.

 

Pôvodnou inšpiráciou nám boli podobné turnaje v čechách, ktorých sa pravidelne zúčastňujeme. Takýto typ športového a spoločenského vyžitia nám v Trnave chýbal a uvedomovali sme si to o to viac, že Trnava je po celom slovensku známa ako futbalové mesto. My nie sme profesionáli, ale futbal máme radi či na palubovke alebo na tráve a preto sme sa rozhodli každý rok ponúknuť možnosť ďalším amatérom zažiť si na jeden deň adrenalín veľkých futbalových turnajov. 

 

Hneď prvý ročník v roku 2013 naznačil veľký potenciál a dobrú myšlienku, keď sme počet mužstiev z pôvodne plánovaných 20 museli pre veľký záujem rozšíriť na pekných 24 tímov. Prvým víťazom sa stalo trnavské mužstvo FC Vodáreň.

 

Do druhého ročníka v roku 2014 sa zapojilo rovných 40 mužstiev a z víťazstva sa tešili opäť trnavčania z tímu Palermo Trnava.

 

Tretí ročník v roku 2015 sa niesol v znamení noviniek. Okrem opätovného nárastu chlapských mužstiev na 52, sme prvý krát do turnaja zapojili aj ženy. Pilotného ročníka ženskej vetvy sa síce zúčastnili iba tri kolektívy, ale tento model priniesol veľký úspech a záujem a preto sme sa v ňom rozhodli pokračovať.

 

V roku 2016 sme získali generálneho sponzora, firmu SWAN. Preto sme zmenili aj názov turnaja na SWAN PRENGO CUP a opäť rozšírili kapacitné možnosti podujatia. Turnaja sa mohlo zúčastniť až 70 mužských
a 10 ženských tímov. Rozširovanie pokračovalo aj  juniorským smerom. Prvý krát sa jeho súčasťou stali aj základné a stredné školy, ktoré svoje skupinové zápasy odohrali počas školského roka a finále už priamo na SWAN PRENGO CUPe 2016.

Týmto rozšírením sme pokorili magickú hranicu 100 zapojených tímov.

V roku 2017 sa turnaj prvý krát hral počas dvoch dní 1. a 2. júla, čo organizátorom umožnilo podujatie ozvláštniť sprievodnými aktivitami a trochu spomaliť. Tímom to zas umožnilo trochu si pred vyraďovacou fázou oddýchnuť a nabrať nových síl. V posledných dvoch ročníkoch sa akcie zúčastnilo veľa mimoregionálnych tímov, ba dokonca až medzištátnych (privítali sme bratov čechov) pre ktoré sme zabezpečili možnosť ubytovať sa a večer si vychutnať krásy Trnavy, či okúpať sa v neďalekom akvaparku. Teší nás tiež fakt, že sa turnaj stal širokospektrálnym a zahrať si na ňom môže naozaj každý.

V roku 2018 sme sa, ako novinku, rozhodli zaradiť novú kategóriu a to tímy, ktorých hráči majú (okrem dvoch) nad 35 rokov. Tradične sa o PRENGO CUP pobijú tímy v kategóriách muži a ženy. Po ročnej odmlke sme do turnaja zaradili aj deti zo základných a stredných škôl, ktoré svoje základné skupiny odohrajú počas školského roka a na turnaji PRENGO CUP 2018 sa stretnú vo finálovom vyvrcholení.

 

Pozitívny ohlas a záujem mužstiev, spoluorganizátorov, médií a najmä samotných účastníkov turnaja nám dodáva odvahu do organizácie ďalších ročníkov a postupného skvalitňovania PRENGO CUPu.

 

Tešíme sa na Vás aj v roku 2018

 

ŠK Prednádražie Trnava

Organizátor turnaja PRENGO CUP

 

Putovný pohár PRENGO CUP.

VÍŤAZNÉ TÍMY:

2018 - ?

2017 - PREDATORS Poprad

2016 - OLIGARCHOVIA Trnava

2015 - ĎZOMBOŠI Kátlovce

2014 - PALERMO Trnava

2013 - FC VODÁREŇ Trnava

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now